Jajka z chowu bezklatkowego – jedz świadomie!

W ostatnim czasie dużo mówi się o ekologii, a także moralności hodowli zwierząt, w tym kur. Z tego powodu nasza firma zdecydowała się na zrezygnowanie ze sprzedaży jajek z chowu klatkowego klasy 3. Staramy się prowadzić działalność odpowiedzialnie, dbając zarówno o dobro konsumentów, jak i zwierząt oraz całego środowiska.

Stawiamy przede wszystkim na jajka z wolnego wybiegu i ekologiczne, dostarczając naszym klientom produkty wolne od szkodliwych substancji. Stanowią one doskonałą podstawę świadomej diety, zwłaszcza gdy przykładasz dużą wagę do tego, co znajdzie się na Twoim talerzu.

Jajka z wolnego wybiegu

Oferujemy m.in. jajka z wolnego wybiegu, określane numerem 1. Kury w gospodarstwach, z których pozyskujemy nasze produkty, mogą poruszać się swobodnie po wyznaczonym, zwykle dość dużym terenie. Na jeden hektar przypada maksymalnie 2500 kur. Warunki życia zwierząt w takich miejscach nie generują stresu, bezpośrednio przekładając się na jakość jajek. Kury mają bezpośredni dostęp do gleby i roślin przez część dnia, podczas gdy drugą część spędzają w kurniku. Producenci dbają, by zwierzęta żywiły się zdrowo, dodając do pasz m.in. nasiona chia, olej rzepakowy czy lniany.

Jajka ekologiczne

Jeśli stawiasz na zdrowe żywienie, na pewno zainteresują Cię jajka ekologiczne, powszechnie oznaczane numerem 0. Hodowla tego typu zakłada karmienie kur wyłącznie produktami pochodzącymi z upraw certyfikowanych. Karma jest wolna od antybiotyków i leków poprawiających kondycję zwierząt – możesz więc mieć pewność, że do Twojego organizmu trafiają wyłącznie cenne składniki odżywcze.

W gospodarstwach ekologicznych na jeden hektar przypada maksymalnie 230 kur niosek, co zapewnia im bardzo dużą powierzchnię do swobodnego przemieszczania się. Warunki życia ptaków, a także ich dieta, bezpośrednio przekładają się na jakość i walory smakowe otrzymywanych jajek. Z tego powodu tak ważne jest świadome wybieranie produktów spożywczych, wykluczając te, które mają negatywny wpływ zarówno na naturę, jak i dobro zwierząt i zdrowie konsumentów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – to produkty wysokiej jakości, powstające w trosce o środowisko i Twoje zdrowie!